Bilimsel Çalışmalarda Robot Kullanımı

Robotlar şüphesiz ki bilimin insalara yardımcı olabilmesi için, bulduğu en güzel teknolojik ürünlerden birisidir. Robotlar insalara faydalı olmasıyla birlikte, bir çok dalda kullanılarak pek çok şeyin keşfedilmesi ve hayata kazandırılması adına önemli rollerde görev alıyor. Bilimsel çalışmalarda robotlarda faydalanılması artıyor. Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle paralele olarak robotların geliştirilmesinde büyük ölçüde önem kazanıyor. Uzaya gönderilen araçların bir çoğu birer robot. Bunlar bazen uzaktan bazen de birer otomatik olarak kumanda edilmektedir. Astronotların uzay gemisinin dışında yapmaları gereken işleri yapacak robot çalışmaları son aşamaya gelmek üzere. Tıpta da robot kullanımı yaygınlaşmakta. Robot cerrahlar artık çok hassas beyin ameliyatı tapmaya başladılar.

OKULDA ROBOT KULLANIMI
Eğitimde kullanılan robotlar daha çok bu teknolojiyi tanıtmaya ve kullanımını öğretmeye yönelik. Öğrencilerin robot teknolojisini kullanarak hayal gücü ve teknolojiyi kullanarak, araştırmacı yönlerinin geliştirilmesinde robotlar çok faydalı oluyor. Türkiye’de robotlar eğitim kurumlarına pek kullanılmamakta, bunun yerine daha farklı çalışmalar tercih edilmekte. Umuyoruz ki çok yakında bizim ülkemizde de bu tür robotlar kullanılacaktır.

“Bilimsel Çalışmalarda Robot Kullanımı” için 9 yorum

  1. çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook güzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel olmus

  2. GÜZEL FAKAT ÇOK KISA 1 SAYFA BİLE TUTMADI KEŞKE BİRAZ DAHA OLSAYDI DA ONLARI DA YAZSAYDIM.!

  3. yani çoooooooooooooook güzel bana acayip yardımcı oldu gerçekten

  4. ödevime çok lazım oldu hoca 5 verir inşallah çok güzel bir site yapandan allah razı olsun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir