Bugun 1 Nisan Şakalara Dikkat

Bugun 1 nisan dünya şaka günü.Gune başladıgınıuzda her an hiç ummadıgınız bir haber alabilir yada cevrenizdekilerden ummadıgınız davranıslar gorebilirsiniz.Şakalarını guzel sekilde sunanlar organize bir biçimde yapanlar basarılı oluyorlar hatta tarihe geçiyorlar.Tarihe geçen bir nisan şakalarından bazılarını yazalım.
Renkli Televizyon

1962’de İsveç’in siyah-beyaz yayın yapan tek televizyon kanalına 1 nisan’da çıkan teknisyen, yeni bir teknolojiyle renkli televizyon izlenebileceğini söyledi. Yöntem, ekrana naylon kadın çorabı germekti. Yüzbinlerce kişi öneriyi gerçekten denedi
SpagettiLi Ağacı

Yıl 1957… BBC’nin saygın haber programı “Panorama”, ılık geçen kış nedeniyle ağaçlarda artık spagetti yetişmeye başladığını duyurdu. Bunun ardından köylülerin artık ağaçlardan spagettinin hasadını yapmaya başladığı açıklandı. Bir anda televizyon kanalına telefon yağmaya başladı, tüm izleyiciler kendi spagetti ağaçlarını nasıl yetiştirebileceğini soruyordu. Telefonu açan BBC yetkilileri de ‘bir kutu domates soslu spagettiyi ekin ve tutması için dua edin’ yanıtını veriyordu. Sonunda bunun bir şaka olduğu anlaşıldı.

Hayali Ada

1977’de İngiliz The Guardian gazetesi, Hint Okyanusu’ndaki hayali San Seriffe ada cumhuriyetinin 10. kuruluş yıldönümünü kutlamak için 7 sayfalık ek çıkardı.

Hazine

2006 yılında Batman’da yayınlanan yerel gazeteler ‘Batman’da seçimler iptal’, ‘Hasankeyf’te apart otel çalışmaları kapsamında kazı çalışması yapan kepçe kazı esnasında 8 ton ağırlığında bir hazine buldu’, ‘Batman belediye başkanlığı mazbatasını SP adayı Sait Dağ alacak’, ‘Cumhurbaşkanı Sezer Batman’a geliyor’ gibi şaka dolu başlık ve haberlerle çıktı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir