Telefon Dinlemelerine Son

Merkezi Almanya’da bulunan şirketin geliştirdiği bir program ile cep telefonları dinlemelerinin önüne geçilecekmiş.Yönetim Kurulunda bulunan Türk Yusuf Kahvecioğlu artık bu yazılım sayesinde cep telefonu dinlemelerinin olmayacığını söyledi.Yazılımı cep telefonuna yükleyince hiçbir GSM operatörü,kurum,kuruluş ve kişiler tarafından dinlenilmesinin olanaksız olacağı söyleniyor.Sistem şirketin onay vermesinden sonra aktif hale geçiyor ve kullanıcı tek bir tuşla sistemi kullanabiliyor.Her 4 saniyede bir yeni kriptolama moduna geçiyor ve böylece dinlenilme imkanı ortadan kalkmış oluyor.Ancak bunun için karşılıklı konuşma yapan her iki telefonda da bu yazılımın yüklü olması gerekiyor aksi takdirde diğer telefon dinlenebileceği için sizin telefonunuzda bu sistem yüklü olsa dahi karşı tarafın konuşmalarından dolayı dinlenmiş olacaksınız.Sistem her marka cep telefonu ve apartlarla sabit telefonlarda da uygun olarak kullanılabilir durumda.Ayrıca Yusuf Kahvecioğlu eğer ki şifre kırılırsa kıran kişiye 500 bin euro para ödülü olduğunu da sözlerine ekledi.

Hangi cep telefonu ne kadar radyasyon yayıyor?

Evet arkadaşlar iletişim aracı olarak en çok kullandığımız cihaz hiç kuşkusuz tabikide cep telefonları. Bu durum teknolojininde ilerlemesiyle günden güne hızla gelişmektedir.Acab hayatımızı kolaylaştıran bu cep telefonların ne kadar radyasyon yaydıklarını biliyor muyuz işte şimdi sizlere bu bilgiyi paylaşacağım belki cep telefonu alırken genel özellikleri, bağlantı özellikleri, sim kart özellikleri, data özelliklerinin yanında ne kadar radyasyon yaydığınada bakarsınız kim bilir..

SARCNET tarafından hazırlanan bir araştırma sonucunda piyasada bulunan cep telefonlarının SAR değerleri karşılaştırılmış. SAR değeri, spesifik soğurma oranı adı verilen ve insan vücudu tarafından emilen radyo frekans enerjisini ölçen bir birim. Amerika’da bir cep telefonunun piyasaya çıkış onayı alabilmesi için sar değerinin 1.6 W/kg üzerinde olmaması gerekiyor. Avrupa için ise bu değer 2 W/kg olarak belirlenmiş durumda. Yani basit bir hesapla 80 kiloluk bir insanın kaldırabileceği SAR değeri 160W civarında hesaplanabilir. Ancak bu değer her insanın bünyesinde farklılık gösterebileceği için kesin ve net birşeyler söylemek çok zor. Zaten cep telefonlarının özellikle kanser riski taşıyıp taşımadığı net bir dille halen ortaya konabilmiş değil. Ancak gidip bir baz istasyonunun davulunu (baz istasyonu elemanlarından birisi) kucaklarsanız sizi kanserden kimse koruyamaz burası da ayrı bir nokta (: Okumaya devam et Hangi cep telefonu ne kadar radyasyon yayıyor?