ÖSYM 2010 Sınav Programı İptal

10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı ile ilgili olarak soruların çalındığı ve büyük ücretler karşılığında satıldığı iddası gündeme bomba bir haber olarak düşmüştü.Bu olay üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yasal takip başlatması sebebiyle ÖSYM,Bundan sonra yapılması planlanan 2010 yılı sınav sorularının yeniden hazırlanacağı ve sınav takviminin yeniden düzenleceği konusunda basın duyurusu yaptı.

BASIN DUYURUSU

(07 Eylül 2010)

10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı ile ilgili iddialar üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Merkezimiz Test Hazırlama Biriminde yer alan ana bilgisayar makineleri ile diğer makinelerin imajları incelenmek üzere alındığından, 2010 yılının sonuna kadar yapılması planlanan 12 sınavın sorularının gizliliği kalmamıştır. Bu sınavların sorularının yeniden hazırlanması söz konusu olduğundan sınavlar daha önce duyurulan tarihlerde yapılamayacaktır. Ertelenen bu sınavlar 2010 yılı içinde gerçekleştirilecek olup, yeni sınav takvimi yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIK

Windows Live Messenger’da Zorunlu Güncelleme

yenisurummsnBu akşam pc mi açtım,herzamanki gibi messenger ımı çalıştırmak istediğimde, güncelleme uyarısı çıktı.Geç deyip devam ederim sanıyordum ama bu sefer öyle olmadı :D Aslında birazdan bahsedeceğimiz uyarı Windows Live Messenger ekibi tarafından daha önceden yapılmış ama benim gibi duymayanlarınızda varsa bilgilendirmekte fayda var :) Okumaya devam et Windows Live Messenger’da Zorunlu Güncelleme