R10.Net Neden Kapalı ? 15 Aralık 2013

r10.net neden kapalıMerhabalar… Geçtiğimiz Cumartesi akşamı malumunuz Türkiye’nin birçok ilinde vuku bulan, aşırı doğazgaz tükemini ve buna orantılı olarak aşırı kombi kullanımından kaynaklandığı söylenen plansız elektrik kesintileri yaşandı. Kesintiler yüzünden insanlar mağdur olurken çoğu işletmede bu kesintiler yüzünden büyük kayıplar verdi. Bunlardan biri de Türkiye’de internet servis sağlayıcısı olarak hizmet veren Radore firması. Meydana gelen elektrik kesintisi yüzünden firmanın datacenter’ında arıza meydana geldi, jenaratörler de devreye giremeyince çoğu web sitesine erişim sağlanamadı. Bildiğiniz üzere çoğu webmaster ‘ın üye olduğu, bünyesinde bilgi paylaşımı ve webmasterlar arası ticaret yapılmasına imkan sunan, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen webmaster forumu olma özelliği taşıyan r10.net sitesine de şuan için erişilemiyor. Bunun sebebi de r10.net webmaster forumunun da barındırıcı olarak Radore firmasından hizmet alması. Firma resmi facebook ve twitter hesaplarından

Saat 19:00 itibarıyla veri merkezi lokasyonumuzda Bedaş kaynaklı elektrik kesintisi meydana gelmiştir. Elektrik kesintisi sürecinde yedekli jeneratörler devreye girmiştir. Ancak fazlar arası gerilim dengesizliği sebebiyle aksaklık devam etmiştir. 19:30’da elektrik teknik arızası tamamiyle giderilmiştir. Oluşan bu teknik arıza sebebiyle, sunucu erişimlerinde aksaklık söz konusu olmuştur. Sunucu erişimleri büyük ölçüde giderilmiş olup, az sayıda sunucuda devam eden çalışmalar Radore Teknik Ekibi tarafından en kısa sürede tamamlanacaktır. Yaşanan aksaklık sebebiyle özür dileriz.

şeklinde bir açıklama yaparak yaşanan aksaklıkdan dolayı müşterilerinden özür diledi. Bizde bu sorundan etkilenen herkese geçmiş olsun diyor, problemin bir an önce çözülmesini temenni ediyoruz.