Oyun…

Hani herkes gibi bizde evcilik oyanamıstık..Evet yine öyle bir anda sen işe gittin..
Her akşam dönerdin yaa.. Peki bu akşam..? Gelmiyceksin değilm mi..Bu akşam dönmiyeceksin..Tamam..Bende bu akşamdan sonra beklemeyeceğim..Çünkü artık hiç dönmeyeceksin..O zaman son bir dileğim var geçmeyen zamanımı durdurda unutayım içmdeki seni..Sileyim üzarimdeki sen lekelerini..arkama bakmadan gittiğim an herşey için cok geç olduğunu anlayacaksın..Ama unutmaki bu kalp seni oralarda bile unutmayacak..

Duygusallık

Hayatımızın her anında karşı karşıya kaldığımız bu sözcük nedir sizce ?
Sevgiyi mi, özlemi mi, ayrılığı mı , hasreti mi yoksa ayrılığı mı ifade ediyor ..
Bence duygusallık mantığın hislerin önüne geçmesidir. Duygusal kişilerin durumunu televizyon karşısında film seyreden bir kimsenin ağlamasına benzetebiliriz: Böyle bir kimse artık gerçeklerden o kadar uzaklaşmıştır ki, bu filmde oynadığı rolden para alan, hatta belki gerçek hayatta her türlü kötü ahlak özelliğini üzerinde taşıyan bir insanın filmdeki rolü gereği canı acıdığı için ona üzülebilmekte hatta bu kimse için ağlayabilmektedir. Akıllı bir kişinin asla içine düşmeyeceği bu durum duygusal bir zihniyetin insanı gerçeklerden ne denli kopardığını, ne kadar sağlıksız düşünmeye ittiğini açıkça göstermektedir. İşte bu çarpık bakış açısı günlük hayatta yaşanan olaylara da yansımaktadır.

Duygusallık insanı gerçeklerden uzaklaştırır. Duygusal insanların en belirgin yönlerinden biri gerçek dışı bir dünyayı yaşama istekleridir.

Çoğu zaman Bir akıl hastası olmayı istemişimdir neden mi, Okumaya devam et Duygusallık

İnternette aşk varmı ? Microsoft soruyor

Evet Bu adresde Microsoft  Msn internet sayfasında duzenledigi 13 soruluk  anketle hem msnden aşk yaşayanları soruyor hem de yaklaşan sevgililer gunu için Gusel bir anket hazırlamış.Sevgililer gununde ekonomik krize dikkat çekmesi benim hoşuma gitti .Bakalım Sonuçlar ne olcak.Sorulardan bazıları ‘Sizce aşağıdakilerden hangisi yeni insanlarla tanışmak için en iyi yoldur’ İlişkinizde yakın zamanda kriz yüzünden tartışma veya sıkıntı yaşadınız mı?’